Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία οι Ημέρες Επαγγελματικού Προσανατολισμού τριήμερης διάρκειας, 29, 30 & 31/03/2017, που διοργανώθηκαν &  συντονίστηκαν από την Υπεύθυνη ΣΕΠ του ΚΕΣΥΠ Καλλιθέας, Κορδονούρη Αικατερίνη &  το  Διευθυντή του 4ου ΓΕΛ Νέας Σμύρνης,  Γεωργούτσο Παναγιώτη, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Λυκείου. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τις Διευθύνσεις, τους συνοδούς εκπαιδευτικούς &  τους μαθητές/τριες του 1ου, 4ου, 5ου , 7ου ΓΕΛ Νέας Σμύρνης , του 1ου ΓΕΛ Καλλιθέας & του 2ου ΕΠΑΛ Νέας Σμύρνης,  που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση μας και παρακολούθησαν την ενημερωτική τριημερίδα.  Ευχαριστούμε επίσης το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθήνας, το Πανεπιστήμιο Πειραιά, το Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο, το Τμήμα Δημόσιας Διοίκησης του Παντείου Πανεπιστημίου, το Πανεπιστήμιο Αθηνών, το Γεωπονικό Πανεπιστήμιο, το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, το ΤΕΙ Αθήνας, το ΑΕΙ ΤΤ Πειραιά, τη Σχολή Ευελπίδων, την Στρατιωτική Ανώτατη Νοσηλευτική, την Αστυνομική Ακαδημία, τις Σχολές Πυροσβεστικού Σώματος & τον εκπρόσωπο από το Σπίτι της Κύπρου για την άμεση ανταπόκριση τους και τη συμμετοχή τους στην τριήμερη ενημερωτική εκδήλωση μας. Το υλικό των παρουσιάσεων θα αναρτηθεί προσεχώς στην ιστοσελίδα του ΚΕΣΥΠ & την ιστοσελίδα του 4ου ΓΕΛ Ν. Σμύρνης.