zip

Αγαπητοί και αγαπητές συνάδελφοι/ες,
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Στο πλαίσιο της υποστήριξης της εκπαιδευτικής και σχολικής κοινότητας, των δράσεων και των σχολικών δραστηριοτήτων των σχολικών μονάδων της Διεύθυνσής μας, και της Παγκόσμιας Ημέρας της Γυναίκας (8 Μαρτίου), σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στην επιμορφωτική εσπερίδα,  με τίτλο:

«Από τα έμφυλα στερεότυπα στην ισότητα των φύλων μέσα από την εκπαίδευση»

Η εσπερίδα διοργανώνεται εκ νέου, κατόπιν τής αναβολής της λόγω του τριήμερου πένθους, από τις  Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας δια της Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας και Πολιτιστικών Θεμάτων, και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας δια της Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας, σε συνεργασία με το Δήμο Παλαιού Φαλήρου μέσω των Δημοτικών Βιβλιοθηκών, και το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης.

Απαιτείται προεγγραφή στον ηλ. σύνδεσμο: https://forms.gle/WALie52TjiAqZwob7

Όσοι/ες εκπαιδευτικοί είχαν ήδη συμπληρώσει τη φόρμα συμμετοχής δεν χρειάζεται να δηλώσουν ξανά τα στοιχεία τους.

Σε περίπτωση, ωστόσο, που αδυνατούν να παρακολουθήσουν την εσπερίδα στις 22 Μαρτίου, παρακαλούνται θερμά να ενημερώσουν με e-mail τις Υπεύθυνες Αγωγής Υγείας Αθμιας και Βθμιας Εκπαίδευσης αντίστοιχα.

Περισσότερες πληροφορίες, αφίσα και το πρόγραμμα εισηγήσεων, μπορείτε να βρείτε στα συνημμένα.

Μάρα Δρακοπούλου
Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας